موسسات مالی و اعتباری قوامین ، مهر ، ایرانیان ، انصار ، شهر ، مولی الموحدین ، عسگریه و ثامن‌الائمه ...

آخرين آمار منابع موسسات مالي و اعتباري ...
پایان آذر ، آخرین فرصت بانک مرکزی به موسسات مالی و اعتباری ...

پایان آذرماه، آخرین فرصت بانک مرکزی به موسسات مالی و اعتباری برای اخذ مجوز نهایی است. در میان موسسات فوق 12موسسه دارای مجوز تطبیق و تغییر هستند که بانک مرکزی نسبت به احراز شرایط دریافت مجوز نهایی بر آنها نظارت دارد.
برخی از موسسات فوق که مجوز تطبیق خود را از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند از صندوق قرض‌الحسنه یا برخی از تعاونی اعتبار به موسسه تغییر ماهیت داده‌اند که بیشتر آنها متمایل به تبدیل شدن به بانک هستند. چنانکه در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار، موسسه مالی و اعتباری انصار مجوز پذیره‌نویسی برای تبدیل شدن به بانک را دریافت کرد.
در عین حال برخی دیگر همچون موسسه مالی و اعتباری عسگریه در شرف اخذ مجوز پذیره‌نویسی است. بنابراین با توجه به نزدیک شدن به پایان آذرماه و مهلت قانونی اخذ مجوز نهایی از بانک مرکزی که به معنای منطبق شدن با مقررات بانک مرکزی است، ارائه آماری از منابع و معرفی موسسات فوق لازم به نظر می‌رسد. در پی، گزارشی از عملکرد این موسسات مي‌آید.

موسسه مالی و اعتباری قوامین
موسسه قوامين داراي منابع به ميزان سه هزار و 800ميليارد تومان تا پایان خردادماه سال گذشته بوده که در پایان شهریور ماه امسال به 7هزار و500میلیارد تومان رسیده است.این موسسه متعلق به بنیاد تعاون ناجا است ومدیر عاملی آن برعهده خطیبی است.

موسسه مالی و اعتباری مهر
موسسه مهر متعلق به بنياد تعاون بسيج است. منابع اين موسسه 3هزارو 170ميليارد تومان و مصارف آن 2هزارو 280ميليارد تومان در پايان خردادماه سال گذشته بوده و مديريتش برعهده شفيع‌زاده است. موسسه فوق با 700 شعبه داراي بالاترين شعب در بين موسسات و بانك‌هاي غيردولتي است. منابع اين موسسه در پايان شهريورماه 7500ميليارد تومان بوده است.

موسسه مالی و اعتباری بتاجا(ایرانیان )
مدیرعامل این موسسه عباسی است. این موسسه نیز متعلق به بنیاد تعاون ارتش است. منابع این موسسه در پایان شهریورماه امسال500میلیارد تومان بوده است. این موسسه نیز مجوز پذیره‌نویسی خود را از بانک مرکزی دریافت کرده است. این موسسه پیش از این به عنوان صندوق تعاونی بتاجا (بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی) و صرفا در قالب سیستم پرداخت طرح حکمت عمل کرده و در تاریخ 15اردیبهشت ماه سال 87 با کسب موافقت اصولی از بانک مرکزی، مجوز تبدیل آن از صندوق به موسسه صادر شده است. به این ترتیب از این پس منابع مالی و اعتباری ارتش به جای واریز در بانک های عامل کشور در این موسسه به کار گرفته خواهد شد. زمان پذیره نویسی سهام این موسسه تا پایان پاییز انجام مي‌شود. با راه اندازی این موسسه، تمام شعب صندوق تعاون بتاجا به شعب این موسسه تبدیل مي‌شوند و تنها صندوق تعاون مسکن حکمت همچنان به فعالیت خود ادامه مي‌دهد.

موسسه مالی و اعتباری انصار
اين موسسه با منابعي در حدود 2هزارو 700ميليارد تومان در پايان خردادماه سال گذشته در پایان شهریور ماه امسال 5هزار میلیارد تومان منابع داشته است. اين موسسه نيز داراي حدود 600شعبه است که به تازگی مجوز پذیره‌نویسی برای تبدیل شدن به بانک را از بانک مرکزی دریافت کرده است مديرعامل اين موسسه غلامحسن تقی نتاج است.

موسسه مالی و اعتباری شهر
شهرداری تهران طی سال‌های گذشته با ایجاد این نهاد مالی و با چشم‌اندازی که بتواند این نهاد را از یک تعاونی اعتباري محدود در درون سازمان به یک بانک معتبر مبدل کند، حمایت خود را از نهاد تازه شکفته تعاونی اعتباری گسترش داد.
تعاونی اعتباری شهر با هدف تامین نیازهای مالی پرسنل شهرداری، حمایت مالی از پروژه‌های عمرانی و شهری و ارائه انواع خدمات بانکی به آحاد مردم در شهر تهران گسترش پیدا کرد.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 4خردادماه سال گذشته مجوز تبدیل این تعاونی به موسسه مالی و اعتباری را صادر کرد.
موسسه مالی و اعتباری شهر روز دوشنبه 21 بهمن ماه 87 در مراسمی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه موافقت برای پذیره‌نویسی و تبدیل به بانک را از بانک مرکزی دریافت کرده است. مدیرعامل این موسسه درخشنده است و سهامداران آن شهرداری‌های کلان شهرها هستند. منابع این موسسه در پایان شهریور ماه امسال به یک هزار میلیارد ریال رسیده است.

موسسه مولی الموحدین
تعاوني اعتباري مولي‌الموحدين متعلق به بخش خصوصي استان خراسان داراي 206شعبه است. اين تعاوني اعتباري در پايان خردادماه سال گذشته داراي 560ميليارد تومان منابع و 498ميليارد تومان مصارف بوده است. تا پایان شهریور ماه امسال میزان منابع این موسسه به 1050میلیارد تومان رسیده است. مديرعامل اين تعاوني اعتبار، صميمي است.

موسسه کارسازان آینده
كارسازان آينده يكي ديگر از 11 موسسه داراي مجوز اوليه براي تطبيق با مقررات بانك مركزي است. اين تعاوني اعتباري متعلق به بخش خصوصي و داراي 101 شعبه است. كارسازان آينده با مديرعاملي بني‌جمالي داراي 450ميليارد تومان منابع است.

موسسه مالی و اعتباری میزان
سهامدار موسسه ميزان بخش خصوصي پرسنل دادگستري استان خراسان است. اين موسسه در پايان خردادماه سال گذشته به ميزان 27ميليارد تومان منابع جذب كرد و 23ميليارد تومان مصارف داشت. این موسسه تا پایان شهریور ماه امسال 700میلیارد تومان منابع داشته است. تعداد شعب اين موسسه، 105 شعبه است.

موسسه مالی و اعتباری عسگریه
موسسه عسگريه متعلق به بخش خصوصي و مركز آن در مشهد است. اين تعاوني با 120 شعبه، 62ميليارد تومان منابع و 47ميليارد تومان مصارف تا پايان خردادماه سال گذشته داشته است. منابع موسسه 450میلیارد تومان تا پایان شهريور ماه امسال بوده است. مديرعامل اين تعاوني اعتباري جوادي است.

موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الائمه
موسسه مالی و اعتباری ثامن الائمه در پایان شهریور ماه امسال 5هزار میلیارد تومان منابع داشته است.این رقم در خرداد ماه سال گذشته 2هزار و260 میلیارد تومان بوده است.

موسسه مالی واعتباری مشیز
موسسه مشيز متعلق به بخش خصوصي استان كرمان است كه منابع و مصارفش به ترتيب در پايان خردادماه سال گذشته 128ميليارد تومان و 89ميليارد تومان بوده است. اين موسسه با65 شعبه تا پایان شهریور ماه امسال 200میلیاردتومان منابع داشته است است.

موسسه ریحانه‌گستر
میزان منابع موسسه مالی و اعتباری ریحانه گستر 200میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال بوده است.

+ نوشته شده توسط بورس نگار در یکشنبه ۱۲ مهر۱۳۸۸ و ساعت |